Justyna Lachor-Adamska Platforma Obywatelska
Justyna Lachor-Adamska Platforma Obywatelska

aktualności Środa, 5 listopada 2014

Justyna Lachor-Adamska
Szanowni Państwo,
Mając na uwadze chęć poznania nurtujących Państwa tematów lokalnych, w bieżącym tygodniu będę do Państwa dyspozycji kolejno:

- piątek (7.11 br): od godz. 16:00 do 18:00 porozmawiam z mieszkańcami pomiędzy przystankiem tramwajowym Pestki, a okolicami Galerii Plaza;

- sobota (8.11 br): od godz. 9:00 do 10:30 okolice Rynku Jeżyckiego; następnie od ok. 10:45 do 12:45 okolice Rynku Bernardyńskiego;

- niedziela (9.11 br): od godz. 9:00 do 11:00 okolice Mostu Jordana; następnie od ok.11:15 do 13:00 Jezioro Malta (pobliże stoku narciarskiego), a w przypadku gdyby pogoda nie dopisała pojawię się w okolicach Galerii Malta (od strony ul. Baraniaka).

Wkrótce podam miejsca dyżurów w następnym tygodniu.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Lachor-Adamska

aktualności Niedziela, 2 listopada 2014

Justyna Lachor-Adamska DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Trochę przekornie muszę przyznać, że był to „najradośniejszy” 1 listopada ze wszystkich, jakie dotąd przeżyłam. Choć zawsze wierzę w ludzi, czasem tak zupełnie bez rozwagi, to wczorajszy ogrom dobroci i hojności Wielkopolan bardzo mnie zaskoczył. Po raz pierwszy zgłosiłam chęć uczestniczenia w kweście na rzecz renowacji Wileńskiego Cmentarza na Rossie i od razu takie miłe zaskoczenie…

Bardzo dziękuję wszystkim tym Państwu, którzy zdecydowali się wspomóc tą akcję i przez moment zatrzymali dłoń nad moją puszką. Natomiast wszystkich tych, którzy się wahali, a w konsekwencji zaniechali wrzucenia datku, gorąco zachęcam do zmiany decyzji przy następnej okazji. Do dania sobie szansy uzyskania poczucia, że to właśnie dzięki Wam, Szanowni Państwo, pamięć o Polakach na całym świecie będzie pielęgnowana i propagowana. To właśnie my, będący tutaj w kraju możemy dzięki myślom i wsparciu finansowemu dać świadectwo, jak ważna jest dla nas „polskość”, jak istotna jest obecność Polaków w świadomości obywateli innych państw – jednoczmy się w takich chwilach, bo warto!

Obfitości „moich zbiorów” dowiodła waga puszki, a po blokowaniu się „we wlocie” swobodnego wpadania bilonu do wewnątrz można było ocenić zaskakującą hojność wszystkich Państwa, którzy zauważyli mnie, stojącą w godzinach południowych na placu przed kaplicą cmentarza na Miłostowie od wejścia przy ulicy Warszawskiej.

Jak tylko toczące się życie pozwoli, w przyszłym roku też tam będę, licząc na kolejne zaskoczenie dobrocią i dowodami pamięci o Polsce i jej pomnikach pamięci.

Z całego serca: dziękuję!

aktualności Środa, 28 października 2014

Justyna Lachor-Adamska W sobotę 25 października z wielką przyjemnością uczestniczyłam w III Wielkopolskim Kongresie Kobiet, gdzie dyskutowałyśmy, a w zasadzie dyskutowaliśmy (byli obecni także mężczyźni na czele z Panem Marszałkiem Markiem Woźniakiem) o bieżących problemach, potrzebach zmian oraz pozycji kobiet w polityce i biznesie.

Ze względu na zbliżające się wybory samorządowe, organizatorki pomyślały także o możliwości zaprezentowania się kandydatek do Rady Miasta Poznania oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, czego oczywiście nie omieszkałam wykorzystać osobiście.

Różnorodność tematyki oraz bogactwo osobowości panelistek spowodowała, że każda z uczestniczek miała możliwość wynieść z Kongresu odrębną wartość. Mnie osobiście, co zresztą stało się już „moją prywatną normą zwyczajową” zachwyciła retoryka Pani Profesor Moniki Płatek oraz Jej rewelacyjna umiejętność zdobywania audytorium. Bardzo mile spędzony czas! Z TAKIMI KOBIETAMI ZAWSZE WARTO :) !!!

Zapraszam również do obejrzenia krótkiego reportażu z III Wielkopolskiego Kongresu Kobiet - Link do reportażu

aktualności Środa, 27 października 2014

Justyna Lachor-Adamska Zapraszam do odsłuchania wywiadu/ spotu - wystarczy kliknąć na przycisk "play" w odtwarzaczu umieszczonym w pasku bocznym Linki

aktualności Środa, 1 października 2014

Justyna Lachor-Adamska Witam wszystkich – przyjaciół, znajomych, sympatyków Platformy Obywatelskiej, ale również przeciwników politycznych. Lekturą niniejszej strony pragnę sprowokować Was wszystkich do chęci lepszego poznania mnie i wsparcia moich działań. Z wykształcenia jestem prawniczką, w codziennym życiu poruszającą się na wózku inwalidzkim. Od ponad 15 lat pracuję dla środowiska osób z niepełnosprawnością. Swoją wiedzę prawniczą wykorzystuję w codziennej pracy w celu udzielenia pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej. Własne doświadczenia w niepełnosprawności ułatwiają mi dostrzeganie problemów społecznych oraz poszukiwanie sposobów ich rozwiązywania.

Więcej


1 - 2 - 3


Archiwalne wpisy

Platforma Obywatelska
Mapa strony Mapa strony
Wykonanie: Tomasz Skoracki